середа, 10 липня 2024 р.

Чим небезпечний борщівник?

 Отруйний борщівник: що робити при опіках рослиною

Відпочинок на природі в теплі і навіть жаркі дні – те, що лікар прописав. Але крім насолоди під час релаксу на свіжому повітрі можна ще й страшно засмутитися – досить “зустрітися” з борщівником Сосновського.

Ця рослина як правило, починає цвісти з кінця червня, проте останніми роками, у зв’язку зі змінами клімату, процеси цвітіння починаються раніше.

Сік борщівника Сосновського містить речовину кумарин. Сама по собі вона не особливо отруйна, проте при попаданні на шкіру підсилює дію ультрафіолету. У зв’язку з цим, на тій ділянці тіла, куди потрапив сік борщівника, навіть після короткого контакту з сонячними променями залишається сильний опік.

Крім того, деякі компоненти, які входять до складу соку борщівника, вважаються канцерогенними, сприяючи розвитку онкологічних процесів, а також тератогенні, тобто, можуть стати причиною вроджених патологій дитини, передає сайт 

Як захиститися?

Головна підступність борщівника в тому, що сам його сік не провокує будь-яких неприємних відчуттів при попаданні на шкіру. Результат буде видно вже після появи опіку.
Реакція на ультрафіолет може проступити вже через чверть години, проте пік припаде на інтервал 30-120 хвилин – з’явиться біль, печіння і інші симптоми, подібні термічному і хімічному опіку.
Борщівник краще не чіпати зовсім і намагатися не підходити до нього навіть близько, але якщо “зустрічі” уникнути не вдалося, відразу промийте уражені ділянки шкіри водою з милом, після чого сховайте під одягом. Уникати потрапляння сонячного проміння на шкіру потрібно мінімум 48 годин.
При попаданні соку в очі, терміново вмийтеся проточною водою і надіньте сонцезахисні окуляри.
Якщо вберегтися-таки не вийшло, в разі появи сильних опіків (пухирі або уражено понад 1% тіла – площа в долоню і більше) потрібно звернутися в лікарню.

Немає коментарів:

Дописати коментар