Навіть сьогодні Галілео Галілей знаменитий філософ, який вражає всіх, не дає спокою багатьом сучасним мислителям.
Ось деякі цікаві факти про Галілео Галілея, який народився у далекому 1564 році. Він відомий не тільки своїми досягненнями, як фізик і математик, саме він поклав основи природознавства, як науці, своїми поетичними описами, критичними статтями та філологічними розповідями.
Цікаві факти з життя Галілея
- Галілей, спостерігаючи кільця Сатурна, вирішив, що він відкрив супутники планети. Своє відкриття він зашифрував у анаграмі, яку через роки неправильно розшифрував Кеплер. Кеплер помилково прочитав, що Галілей відкрив супутники Марса.
- Обидві доньки Галілея стали черницями, причому Галілей сам віддав їх в монастир, коли їм було 13 і 12 років. Віргінія смиренно прийняла цей обов’язок, а от Лівія так і не змирилася з цим до кінця своїх днів. Онук Галілея (по лінії сина) став затятим релігійним фанатиком, який вважав відкриття діда єрессю і в результаті спалив усі його домашні рукописи.
- Тільки в 1981 році Ватикан визнав, що Земля обертається навколо Сонця і що інквізиція була неправа, засудивши Галілея.
- 30 листопада 1609 року Галілео Галілей представив складену ним першу карту місячної поверхні. Допоміг йому в цьому винайдений ним телескоп.
Ми зробили підбірку винаходів Галілео Галілея, які досі використовуються в науці
- Свій телескоп Галілей винайшов в 1609 році. З його допомогою він відкрив гори на Місяці, а потім і склав першу в світі карту місячної поверхні. За допомогою свого винаходу він також відкрив чотири супутники Юпітера, виявив, що чумацький шлях складається з безлічі зірок, відкрив плями на сонці. Ці астрономічні відкриття принесли Галілею і його телескопу таку широку популярність, що він навіть налагодив виробництво телескопів.
- У 1586 Галілей сконструював спеціальні гідростатичні ваги для визначення щільності тіл. Вчений описав їх конструкцію в трактаті «La bilancetta»
- Прийнято вважати, що Галілео Галілей винайшов термометр. Це сталося в 1592 році. Конструкція термоскопа, а саме так тоді називався термометр, була примітивною: до скляної кулі невеликого діаметра була припаяна тонка скляна трубка, яка поміщалася в рідину. Повітря в скляній кулі за допомогою пальника або простим розтиранням долонями нагрівалося, в результаті чого воно починало витісняти рідину у скляній трубці, показуючи тим самим ступінь збільшення температури: чим вище ставала температура повітря в скляній кульці, тим нижче опускався рівень води в трубці. Важливу роль при цьому відігравало співвідношення обсягу кулі до діаметра трубки: створюючи більш тонку трубку, можна було відстежувати незначні зміни температури в кулі. Надалі конструкція термоскопа Галілея була доопрацьована одним з його учнів – Фернандо Медічі.
- Галілео Галілей також вважається одним з претендентів на винахід мікроскопа. У 1609 році він розробив «occhiolino» («оккіоліно») – «маленьке око».
- У 1606 році Галілео Галілей опублікував наукову статтю, де виклав ідею креслення винайденого ним пропорційного циркуля. Пропорційний циркуль – простий, дотепний інструмент, що дозволяє змінювати масштаб при зніманні розмірів. Досягається це тим, що вісь обертання ніжок циркуля відносно один одного є рухомою (встановлюється відповідно до бажаної зміни масштабу і закріплюється), а вимір розміру та нанесення його в зміненому масштабі ведуться протилежними кінцями ніжок циркуля. Якщо вісь обертання ніжок циркуля знаходиться точно в середньому положенні, тобто довжина всіх чотирьох частин ніжок циркуля однакова, зміни масштабу не буде. Якщо перемістити центр обертання, наприклад, так, що дві частини ніжок циркуля будуть в 3 рази довшими двох інших, то співвідношення масштабів буде 1: 3.
Немає коментарів:
Дописати коментар